Świadczenia Rodzinne- Złotówka za złotówkę

Od 01 stycznia 2016 r. realizujemy ustawę "złotówka za złotówkę".  Rodziny, które przekroczą próg dochodowy nie utracą prawa do zasiłku rodzinnego. Dzięki wprowadzeniu od dnia 01 stycznia 2016 r. zasady “złotówka za złotówkę” ich świadczenia będą stopniowo obniżane wraz ze wzrostem dochodów.
Do dnia 31 grudnia 2015 r., gdy rodzina przekroczyła próg dochodowy (674 zł na osobę w rodzinie lub 764 zł dla rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem), traciła prawa do zasiłku rodzinnego. Dzięki wprowadzeniu zmian świadczenia będą stopniowo obniżane wraz ze wzrostem dochodu. Za każde przekroczenie progu o 1 zł, łączna kwota świadczeń przysługujących rodzinie będzie pomniejszana o 1 zł. Świadczenia zostaną wypłacone, gdy kwota do wypłaty po zastosowaniu mechanizmu "złotówka za złotówkę" będzie nie niższa niż 20 zł.

Nowe przepisy dotyczą zasiłku rodzinnego i dodatków do niego z tytułu: urodzenia dziecka, samotnego wychowywania dziecka, opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego, wychowywania dziecka w rodzinie wielodzietnej, kształcenia i rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego, rozpoczęcia roku szkolnego, podjęcia przez dziecko nauki poza miejscem zamieszkania.

Zmiany obejmą też rodziny, które już utraciły świadczenia z powodu przekroczenia progu dochodowego. Wystarczy, że ponownie w 2016 roku wystąpią do Działu Świadczeń Rodzinnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Janowicach Wielkich z wnioskiem o zasiłek rodzinny
Patrz więcej za stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Janowicach Wielkich
58-520 Janowice Wielkie, ul. Kolejowa 2 a, tel./fax. 75 75 15 533, 75 75 15 574
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.